Doplerogrāfija

Doplerogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu. Tas ļauj spriest par slimības izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados. Ar šo metodi izmeklē galvas, sirds, plaušu, roku un kāju asinsvadus – gan artērijas, gan vēnas. Īpaši ieteicama iepriekš minēto veselības traucējumu diagnostikai. Turklāt šī tehnoloģija ļauj atklāt arī sākotnējos ar aterosklerozi saistītos procesus, kā arī kāju dziļo vēnu bojājumus.

Speciāla iekārta reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimības izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli. Bieži doplerogrāfiju pielieto, kā papildus izmeklēšanas metodi ehokardiogrāfijas (sirds ultraskaņas) izmeklējumiem.

Doplerogrāfiju izmanto gan diagnostikai, gan, lai novērtētu nozīmētās ārstēšanas efektivitāti.

Ar doplerogrāfijas izmeklēšanas metodi precīzi var pierādīt smadzeņu asinsrites traucējumus, asinsvadu sašaurinājumus smadzenēs un to pakāpi. Šo traucējumu izmeklēšanas metodi sauc par neirosonogrāfiju. Tikpat efektīva tā ir arī pārbaudot roku un kāju asinsvadus. Bieži kāju vēnu paplašinājumi ir saistīti tieši ar dziļo vēnu bojājumu, ko var atklāt tikai ar šo izmeklējumu.

Doplerogrāfija ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma. Rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma.

Veic pierakstu pie ārsta elektroniski:

Atrodi nepieciešamo speciālistu, izpēti viņa darba grafiku, izvēlies piemērotāko vizītes laiku un pieraksties!

E-pieraksts pie ārsta